Osiemnasty piknik naukowy

Awatar użytkownika
kniklas
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 24 mar 2013, 20:56
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Osiemnasty piknik naukowy

Post autor: kniklas »

Adam pisze: Szanowni Państwo, Z przyjemnością informujemy, że Zespół Programowy zakończył opiniowanie zgłoszeń piknikowych. Państwa zgłoszenie ZOSTAŁO ZAKWALIFIKOWANE do realizacji w trakcie 18. Pikniku Naukowego.
Adam,
świetna wiadomość - bardzo się cieszę, że PTR może się zaprezentować na tak dużej i poważnej imprezie!
Adam pisze: Korzystając z okazji, zapraszamy również na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 14 kwietnia 2014 r. o godzinie 14:00 w budynku Centrum Nauki Kopernik, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20, wejście do Centrum Konferencyjnego. Na zebraniu omówimy m.in. szczegóły techniczne dotyczące organizacji wydarzenia na Stadionie Narodowym, plany rozmieszczenia namiotów oraz rozdamy Państwu plakaty promujące tegoroczny Piknik. Bardzo liczymy na Państwa obecność.
Wezmę udział w spotkaniu organizacyjnym.
Będę na samym pikniku. Po spotkaniu organizacyjnym (pozostaje wtedy ok 6 tygodni do Pikniku) warto będzie skoordynować nasze przygotowania, i w miarę możliwości w tym procesie pomogę.

Sugeruję aby podzielić się treścią aplikacji do Pikniku Naukowego na naszym forum - tak aby wiadomo było co zaprezentujemy, oraz jak się do tego przygotować.

Mogę również pojawić na 50-leciu ESA w Centrum Nauki Kopernik (11 kwietnia br.?) - pytanie tylko czy będzie ktoś jeszcze od nas?

Pozdrawiam,
Kamil
Nie ma rzeczy niemożliwch.
Adam
Supersonic PROFI
Posty: 395
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Osiemnasty piknik naukowy

Post autor: Adam »

Witam!
kniklas pisze: Wezmę udział w spotkaniu organizacyjnym. Będę na samym pikniku.
(...)
Mogę również pojawić na 50-leciu ESA w Centrum Nauki Kopernik (11 kwietnia br.?) - pytanie tylko czy będzie ktoś jeszcze od nas?
To świetnie, czekamy zatem na wiadomości organizacyjne. Zapytaj czy byłaby możliwość (miejsce) puszczania małych rakiet na wodę.
Co do rocznicy ESA to jak najbardziej się wybieramy i to pewnie sporą grupą, zaraz napiszę w nowym temacie.
Pozdrawiam!
wrx
****
Posty: 227
Rejestracja: sobota, 22 lut 2014, 20:15
Lokalizacja: Siedlce

Re: Osiemnasty piknik naukowy

Post autor: wrx »

Witam, co do rakiet na wodę to chętnie pomogę, właśnie sam składam taką "pokazową" rakietkę na potrzeby szkoły.
„Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi” A. Einstein.
Awatar użytkownika
kniklas
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 24 mar 2013, 20:56
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Osiemnasty piknik naukowy

Post autor: kniklas »

Witam,

W najbliższym czasie na adres email z którego napłynęła nasza aplikacja powinny przyjść szczegółowe informacje dot. szczegółów logistycznych ( np mapa obiektu, itp. )

Mamy szczęście ze zostaliśmy dopuszczeni - bardzo wiele zgłoszeń było odrzuconych (widziałem listę - nazw nie podam bo mignęła mi tylko przez chwile).

Piknik rozpoczyna sie w sobotę 31 maja o 10.00 i kończy o 20.00 na stadionie narodowym.

Jest szansa ze mozemy puszczać rakiety wodne jesli:
1. Określimy dokładne wymiary wymaganej powierzchni na którą będzie spadać rakieta wodna (np prostokąt 10m na 30m).
2. Cała płyta boiska jest zajęta przez wystawę motoryzacyjna - dlatego na podstawie danych z pkt 1. Organizator Pikniku wykona wizje lokalna obiektu i oceni czy:
A) znajdzie sie taka powierzchnia (tereny zielone wokół stadionu)
B) jesli jest taka opcja to czy można przesunąć nasze stanowisko blisko terenu zielonego (sa takie stanowiska). Gdyby sie nie dało przesunąć naszego stanowiska to wtedy mozemy organizować loty rakiet wodnych np. Co 1h w wyznaczonym do tego miejscu.
3. Jesli nie znajdzie sie taka powierzchnia lub organizator nie wyrazi zgody z powodów BHP to wtedy pozostaje puszczanie rakiety "na uwięzi" bez wody (temat omówiłem z Adamem w ostatni piątek).

Kilka kluczowych logistycznych informacji dla organizatorów:
1. Na teren stadionu narodowego można wjechać samochodem dzień wcześniej (17.00 - 23.00) oraz w dniu wydarzenia, tj. 31/05 (sobota) 05:00-10:00 aby rozłożyć sprzęt. Aby zabrać sprzęt można wjechać i wyjechać miedzy g. 20:30-24:00. Szczegóły dot nr bram bedą dostarczone w materiałach wysłanych przez organizatora.
2. Każdemu wystawcy przysługuje jedno podziemne m-ce parkingowe (na adres PTR przyjdzie przepustka).
3. Prąd jest wyłączony na stanowiskach zaraz po zakonczeniu wydarzenia (najpóźniej o g20.30)
4. Organizatorzy maja wstęp wcześniej (piątek wieczór, sobota rano) oraz po wydarzeniu (patrz pkt. 1) - trzeba znać nazwę instytucji oraz miejsce gdzie sie wystawiamy (jesli chcemy wejść przed rozpoczęciem)

Obok stadionu jest parking na kilka tys. Aut (zapomniałem sie zapytać czy darmowy) - natomiast wg mnie jest sens rozważać jego użycie jesli przyjdziecie wcześnie rano, ponieważ ok godziny 8 lub 9 może być już za późno.

O rakietach wodnych rozmawiałem z kierownikiem BHP oraz szefem programu, także potrzebuje pilnie informacji jakiej przestrzeni potrzebujemy - powołam sie na dzisiejsza rozmowę w korespondencji która dobrze byłoby wysłać jutro. Z każdym dniem maleje szansa ze będziemy mieć możliwość puszczenia rakiety wodnej.

Pozdrawiam,
Kamil
Nie ma rzeczy niemożliwch.
wrx
****
Posty: 227
Rejestracja: sobota, 22 lut 2014, 20:15
Lokalizacja: Siedlce

Re: Osiemnasty piknik naukowy

Post autor: wrx »

Witam, buduje rakietę ( jedną lub 3 Obrazek ), które mają za zadanie wylądować na obszarze wielkości boiska do piłki nożnej ( starter na środku ), oraz wzlecieć na 10- 12m ( dostałem limit od " organizatora" Obrazek )
„Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi” A. Einstein.
Adam
Supersonic PROFI
Posty: 395
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Osiemnasty piknik naukowy

Post autor: Adam »

Witam!
kniklas pisze:Mamy szczęście ze zostaliśmy dopuszczeni - bardzo wiele zgłoszeń było odrzuconych
W dużej mierze dzięki Tobie Kamil :!:
kniklas pisze: Piknik rozpoczyna sie w sobotę 31 maja o 10.00 i kończy o 20.00 na stadionie narodowym.
Dziesięć godzin, 140 tyś. ludzi to daje 14 000 zwiedzających na godzinę, będzie ostro :shock:
kniklas pisze:Jest szansa ze mozemy puszczać rakiety wodne jesli:
1. Określimy dokładne wymiary wymaganej powierzchni na którą będzie spadać rakieta wodna (np prostokąt 10m na 30m).
Myślę, że wystarczy kwadrat 10x10m, rakieta którą mam u siebie leci tylko na parę metrów :neutral:
kniklas pisze:3. Jesli nie znajdzie sie taka powierzchnia lub organizator nie wyrazi zgody z powodów BHP to wtedy pozostaje puszczanie rakiety "na uwięzi" bez wody
Nie wiem czy to nie lepsza opcja na takie pokazy. W sumie to nie ma co się spinać, jeśli jest problem z przestrzenią czy czymkolwiek to niech zostanie wersja "powietrzna". Najlepiej jednak byłoby mieć obie.
wrx jeśli dasz radę pokazać się ze swoimi rakietami to prosiłbym Cię o to.
Aha, kupiłem pompkę na potrzeby tych rakiet (zwykła do kół, nożna), dorobimy do niej jakąś podstawkę, żeby nie była wywrotna (doświadczenia z Lubaczowa) i powinna dać radę.
kniklas pisze: Kilka kluczowych logistycznych informacji dla organizatorów:
1. Na teren stadionu narodowego można wjechać samochodem dzień wcześniej (17.00 - 23.00) oraz w dniu wydarzenia, tj. 31/05 (sobota) 05:00-10:00 aby rozłożyć sprzęt. Aby zabrać sprzęt można wjechać i wyjechać miedzy g. 20:30-24:00. Szczegóły dot nr bram bedą dostarczone w materiałach wysłanych przez organizatora.
2. Każdemu wystawcy przysługuje jedno podziemne m-ce parkingowe (na adres PTR przyjdzie przepustka).
Będę informował w tym temacie o pojawiających się informacjach.
Pozdrawiam!
wrx
****
Posty: 227
Rejestracja: sobota, 22 lut 2014, 20:15
Lokalizacja: Siedlce

Re: Osiemnasty piknik naukowy

Post autor: wrx »

Witam, chętnie pomogę, ale przyjdę raczej prywatnie, gdyż jeszcze ( ale zamierzam się zapisać) nie jestem członkiem PTR- u.
Za około miesiąc są dni otwarte( a właściwie dzień Obrazek ) w mojej szkole, mam tam wystąpić razem z kółkiem modelarskim ( i rakietami Obrazek ), wiec raczej przyniosę rakiety z tego "pokazu".
Poza tym, reaktywowałem projekt " made in china"- rakiet "zmieniających trajektorie" podczas lotu, rakieta która wzniosła się na ok. 40m spadła ok. 2-3 metrów od wyrzutni( nawet mniej ).

P.S. Mam nadzieje, że nie jest przeszkodą to, że nie jestem (jeszcze Obrazek ) członkiem PTR-u.
Ostatnio zmieniony sobota, 26 kwie 2014, 17:13 przez wrx, łącznie zmieniany 1 raz.
„Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi” A. Einstein.
Adam
Supersonic PROFI
Posty: 395
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Osiemnasty piknik naukowy

Post autor: Adam »

Witam!
wrx pisze:Mam nadzieje, że nie jest przeszkodą to, że nie jestem (jeszcze :evil: ) członkiem PTR-u.
Jeżeli "jeszcze" to nie jest to przeszkodą :wink:
Pozdrawiam!
wrx
****
Posty: 227
Rejestracja: sobota, 22 lut 2014, 20:15
Lokalizacja: Siedlce

Re: Osiemnasty piknik naukowy

Post autor: wrx »

Witam, mam jedno pytanie, jaką macie wyrzutnie:
na szybko-złączu ogrodowym, na klamerkach, serf lanczer ( przepraszam, ale naprawdę nie wiem jak się pisze " serf lanczer" Obrazek)

Pytam się, ponieważ rakietka, którą chce przynieść ma osobną " przełączkę" z wyrzutni na szybko-złączu 1/2 cala do serf lanczer (średnica wewnętrzna rakiety 19 mm) i nie wiem czy będzie pasowała do waszej wyrzutni Obrazek.
„Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi” A. Einstein.
Adam
Supersonic PROFI
Posty: 395
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Osiemnasty piknik naukowy

Post autor: Adam »

Witam!
Przyszło więcej szczegółów logistycznych. W załącznikach informacje organizacyjne oraz mapka. PTR będzie na stoisku F13 (taki buraczkowy kolor w dolnej części mapki).
Mam prośbę. Jeśli ktoś ma rozsądną pompkę samochodową (do kół) to prosiłbym o zabranie. Ja biorę jedną ale mam mieszane uczucia czy przeżyje do końca imprezy :twisted:
Pozdrawiam!
Załączniki
mapa3_kolory.pdf
Mapka
(147.84 KiB) Pobrany 512 razy
informacje_oganizacyjne.pdf
Info
(501.79 KiB) Pobrany 546 razy
ODPOWIEDZ