Osiemnasty piknik naukowy

Adam
Supersonic PROFI
Posty: 395
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Osiemnasty piknik naukowy

Post autor: Adam »

Witam!
Polskie Towarzystwo Rakietowe wybiera się na Piknik Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik: http://www.pikniknaukowy.pl/.
Termin to 31 maja 2014, w godzinach 11:00 do 20:00, miejsce - Stadion Narodowy w Warszawie (oby tylko nie padało :lol: ).
Wysłałem już zgłoszenie.
Wszystkich członków PTR i sympatyków rakiet zapraszam do pomocy w zorganizowaniu i uczestnictwie w tej imprezie. W tym roku ujawniło się trochę osób z Warszawy i okolic, liczę na Was :wink:. Mam też nadzieję, że uda się zrobić mały silnik hybrydowy do pokazów. Chodzi o przezroczystą konstrukcję komory spalania i paliwa, żeby można było pokazać palące się wnętrze ziarna. To byłby ciekawy "bajer". Utleniaczem może być gazowy podtlenek azotu albo tlen. Jeśli silnika nie będzie, to i tak zbierzemy modele i większe rakiety, elektronikę i różne "zabawki" jak to zwykle do pokazów. Na tę okazję już będą ulotki do rozdawania więc może dzieło popularyzacji uda się kontynuować.
Deklaracje uczestnictwa czynnego (jako pokazujący) i biernego (jako oglądający) oraz wszelkie pomysły mile widziane.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Tofifi
PROFI
Posty: 828
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok

Re: Osiemnasty piknik naukowy

Post autor: Tofifi »

Będę o ile nic mi nie wyskoczy na uczelni :cool:
Adam
Supersonic PROFI
Posty: 395
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Osiemnasty piknik naukowy

Post autor: Adam »

Witam!
Dzięki Tofik, na takich imprezach w sumie im więcej "rąk" tym lepiej.
Przyszła odpowiedź od organizatorów :arrow: zgłoszenie dotarło, do 28go stycznia trwa "ewaluacja" zgłoszeń. Pewnie nie wszystkich wpuszczą...

Ponieważ sprawa jeszcze jest płynna nie zakładam nowego wątku.
Przed kilkoma godzinami zadzwoniła do mnie Inna Uwarowa (ta sama, która zajmuje się ESERO w Polsce) z Centrum Nauki Kopernik. Przymierzają się do organizacji imprezy z okazji zdaje się 50-lecia Europejskiej Agencji Kosmicznej. Pytała mnie, czy nie zgodzilibyśmy pokazać się tam w charakterze wystawcy (konwencja najprawdopodobniej podobna jak piknik naukowy, Dzień Odkrywców itp.). Miło z ich strony. Miejsce to siedziba CNK (Warszawa), czas - 11.04.2014, impreza jednodniowa.
Na odpowiedź czeka do końca tygodnia. Oczywiście PTR się tam wybiera ze swoimi fantami i tu zwracam się do Was z prośbą. Zastanówcie się, kto mógłby się tam zjawić. CNK jest dość popularne więc wg mnie można liczyć, że będzie niezły "młyn" i ludzi przydałoby się sporo.
Konkretów więcej nie mam, oni sami jeszcze są na etapie planowania całości.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
rawsock
****
Posty: 213
Rejestracja: niedziela, 5 lut 2012, 11:59
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Osiemnasty piknik naukowy

Post autor: rawsock »

11.04 to w szczycie sezonu PITowego :D
Sebastian
Awatar użytkownika
verex
Supersonic PROFI
Posty: 742
Rejestracja: poniedziałek, 25 lip 2011, 19:38
Lokalizacja: Tczew/Kingston upon Thames
Kontakt:

Re: Osiemnasty piknik naukowy

Post autor: verex »

Cześć,

Z chęcią bym się pojawił, ale nie sięgam wyobraźnią aż tak daleko w przyszłość. Jeśli będzie jeszcze możliwość, to dam znać bliżej któregoś z terminów ;).

Pzdr
Damian
Zapukaliśmy nieśmiało do bram kosmosu...

Near Space Technologies
www.nearspace.tech
Awatar użytkownika
rafciodz
****
Posty: 1237
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Gdynia

Re: Osiemnasty piknik naukowy

Post autor: rafciodz »

Chętnie pomogę 11.04.14 to piątek - ale rocznica to rocznica - gdyby coś trzeba wziąć to wezmę - zresztą wszystko się uzgodni.

W maju może być gorzej - wtedy zazwyczaj MDK organizuje Dzień Dziecka (sob/niedziela) i pewnie będą festyny/zabawy/wystawy gdzie będę musiał być - ale to też się wyjaśni.

Na razie jestem do dyspozycji w kwietniu.
Free Your Mind
Awatar użytkownika
kniklas
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 24 mar 2013, 20:56
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Osiemnasty piknik naukowy

Post autor: kniklas »

Adam pisze:Witam!
Przed kilkoma godzinami zadzwoniła do mnie Inna Uwarowa (ta sama, która zajmuje się ESERO w Polsce) z Centrum Nauki Kopernik. Przymierzają się do organizacji imprezy z okazji zdaje się 50-lecia Europejskiej Agencji Kosmicznej. Pytała mnie, czy nie zgodzilibyśmy pokazać się tam w charakterze wystawcy (konwencja najprawdopodobniej podobna jak piknik naukowy, Dzień Odkrywców itp.). Miło z ich strony. Miejsce to siedziba CNK (Warszawa), czas - 11.04.2014, impreza jednodniowa.
Na odpowiedź czeka do końca tygodnia. Oczywiście PTR się tam wybiera ze swoimi fantami i tu zwracam się do Was z prośbą. Zastanówcie się, kto mógłby się tam zjawić. CNK jest dość popularne więc wg mnie można liczyć, że będzie niezły "młyn" i ludzi przydałoby się sporo.
Pozdrawiam!

Chętnie się zjawię - jeśli mogę to na cały dzień, lub minimum na pół dnia :smile:

Oprócz potencjalnego pokazania 'eksponatów' sugeruję abyśmy rozważyli branding czyli np. koszulki, czapki, stand - tak aby się odróżniać od 'tłumu' oraz innych wystawców.

Pozdrawiam,
Kamil

PS. To co mogę zaprezentować na tym oraz drugim wydarzeniu (tj. Piknik Naukowy) to software o którym piszę tutaj: http://niklasinski.com/blog/ - powinny być gotowe do tego czasu nowe funkcjonalności - szczególnie algorytmy wyliczające projekt silnika z regeneracyjnym chłodzeniem. Mam nadzieję, że w tym lub najpóźniej przyszłym roku oprogramownie ujrzy światło dzienne, tak aby mogło być przetestowane przez członków PTR.
Ostatnio zmieniony środa, 22 sty 2014, 12:16 przez kniklas, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie ma rzeczy niemożliwch.
Awatar użytkownika
kniklas
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 24 mar 2013, 20:56
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Osiemnasty piknik naukowy

Post autor: kniklas »

Adam pisze:Witam!
Polskie Towarzystwo Rakietowe wybiera się na Piknik Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik: http://www.pikniknaukowy.pl/.
Termin to 31 maja 2014, w godzinach 11:00 do 20:00, miejsce - Stadion Narodowy w Warszawie (oby tylko nie padało :lol: ).
Wysłałem już zgłoszenie.
Wszystkich członków PTR i sympatyków rakiet zapraszam do pomocy w zorganizowaniu i uczestnictwie w tej imprezie. W tym roku ujawniło się trochę osób z Warszawy i okolic, liczę na Was :wink:. Mam też nadzieję, że uda się zrobić mały silnik hybrydowy do pokazów. Chodzi o przezroczystą konstrukcję komory spalania i paliwa, żeby można było pokazać palące się wnętrze ziarna. To byłby ciekawy "bajer". Utleniaczem może być gazowy podtlenek azotu albo tlen. Jeśli silnika nie będzie, to i tak zbierzemy modele i większe rakiety, elektronikę i różne "zabawki" jak to zwykle do pokazów. Na tę okazję już będą ulotki do rozdawania więc może dzieło popularyzacji uda się kontynuować.
Deklaracje uczestnictwa czynnego (jako pokazujący) i biernego (jako oglądający) oraz wszelkie pomysły mile widziane.
Pozdrawiam!

Pomysł z przykładową komorą spalania - świetny - myślałem o czymś bardzo podobnym i rozmawiałem o tym z osobami z CNK jakiś czas temu :smile:

Powinienem być na tym wydarzeniu (wyciągnę żonę i córkę jak dobrze pójdzie :wink: ), potwierdzę jak wyjaśnią mi się plany rodzinne. Szczegóły możemy ustalić na priva lub na forum wg uznania.

Pozdrawiam,
Kamil

PS. Moja córka nie skończyła jeszcze dwóch lat ale wie czym jest rakieta i zaczyna coś budować. Także zaczyna być wesoło :smile:
Nie ma rzeczy niemożliwch.
Awatar użytkownika
PIOTR
PROFI
Posty: 933
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok

Re: Osiemnasty piknik naukowy

Post autor: PIOTR »

Zgłaszam się
to the open space
Awatar użytkownika
sensi
PROFI
Posty: 79
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30

Re: Osiemnasty piknik naukowy

Post autor: sensi »

Być może będę, jeszcze dam znać!
ODPOWIEDZ