Osiemnasty piknik naukowy

Awatar użytkownika
Tofifi
PROFI
Posty: 752
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok, Nowe Miasto

Re: Osiemnasty piknik naukowy

Post autor: Tofifi » wtorek, 27 maja 2014, 08:28

Niby regulaminów się nie czyta ale ja przeczytałem :mrgreen: i znalazłem taki zapis:
Na Pikniku obowiązuje absolutny zakaz agitacji, wszelkie tego typu próby prosimy zgłaszać do Organizatora.
- Czyli że PTR nie może rozdawać ulotek z 1%, nie może zachęcać do odwiedzenia strony www? Przecież przy takim wielkim ruchu ludzi ktoś na pewno będzie chciał uzyskać wiecej infromacji. Jak interpertować ten fragment?

Awatar użytkownika
Adam
Supersonic PROFI
Posty: 393
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Osiemnasty piknik naukowy

Post autor: Adam » niedziela, 27 lip 2014, 17:37

Witam!
Dnia 31. maja 2014 na stadionie Narodowym w Warszawie odbył się XVIII Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Po raz pierwszy dane było na imprezie gościć również Polskiemu Towarzystwu Rakietowemu.
Nasze stanowisko wystawowe zostało sumarycznie obsadzone dziesięcioma osobami – członkami i sympatykami PTR.
Trudno oszacować ilość gości Pikniku ale była to bez wątpienia największa tego typu impreza, na której dane nam było być. Organizatorzy szacowali ilość zwiedzających na 140000 i wydaje się, że rzeczywiście mieliśmy do czynienia z taką ilością.
Położenie naszego stoiska oraz ogólne warunki bezpieczeństwa uniemożliwiły start nawet rakiet wodnych. Mieliśmy jednak „rakietę na uwięzi” – konstrukcję rakiety wodnej napędzanej sprężonym powietrzem z pompki do kół. Rakieta poruszała się na pręcie umożliwiającym jej „start” na wysokość do czterech metrów. Ilość chętnych do napompowania i „odpalenia” konstrukcji przeszła nasze oczekiwania (pompka i konstrukcja „wyrzutni” potrzebują kapitalnego remontu :grin: ).
Spośród bardzo wielu rozmów, na szczególną uwagę zasługują trzy – z przedstawicielem firmy Mesko, o współpracy w dziedzinie paliwa rakietowych; - z przedstawicielem Uniwersytetu Warszawskiego, o wyniesieniu przez rakietę PTR sondy badawczej na wysokość kilku kilometrów; oraz z wydawcą czasopisma „Astronautyka” o możliwościach publikowania artykułów w tym czasopiśmie.
Ogólnym wnioskiem na następne Pikniki Naukowe, jest przede wszystkim konieczność zwiększenia interaktywności prezentacji – wiele osób pytało o możliwość zbudowania modelu rakiety na miejscu. Dzięki temu, że Piotr miał przy sobie kilka zestawów, można było urządzić mikro (czy też raczej: nano) warsztaty, ale wyraźnie widać, że na następny raz trzeba będzie uzgodnić z organizatorami i przygotować możliwość przeprowadzenia warsztatów na większą skalę.
IMG_4378_2.jpg
Nasze stoisko jak je zastałem rano
IMG_4378_2.jpg (304.04 KiB) Przejrzano 1701 razy
IMG_4379_2.jpg
Już praktycznie porozstawiane
IMG_4379_2.jpg (315.37 KiB) Przejrzano 1701 razy
IMG_4380_2.jpg
Niekończący się tłum ludzi (tak było praktycznie przez całe 9 godzin!)
IMG_4380_2.jpg (334.84 KiB) Przejrzano 1701 razy
Na zakończenie chciałbym podziękować wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu naszej obecności na tej imprezie. Szczególne podziękowania chcę złożyć Kamilowi Niklasińskiemu, bez pomocy którego prawdopodobnie nie zostalibyśmy zakwalifikowani do udziału w Pikniku oraz Barbarze i Michałowi Radkowskim (forumowy wrx) za prezentację rakiet wodnych i pomoc na naszym stoisku. Dziękuję wszystkim pozostałym i, miejmy nadzieję, do zobaczenia w tym samym miejscu za rok.
Prezes PTR
Adam Matusiewicz.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości