Rankingi RDM

placydo
PROFI
Posty: 710
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kielce

Re: Rankingi RDM

Post autor: placydo »

Myślę, że ograniczenie do Polski jest złym pomysłem. Dlaczego PTR nie mógłby trzymać danych innych Państw :p

Filtrowanie nie byłoby problemem - chcielibyśmy sprawdzić np, która Polska rakieta poleciała najwyżej to wybieramy, że rakiety tylko z Polski, sortuj po wysokości lotu i z głowy.

Musimy jeszcze określić role np.:
Gość
Użytkownik - ktoś z założonym kontem, może dodawać starty, może edytować swoje dane itp.
Moderator - może zatwierdzać starty, może edytować starty, może edytować użytkowników itp.
Administrator - może dodawać i usuwać moderatorów itp.

Poza tym jeszcze określenie struktury danych np.:

Użytkownik
Imie
Nazwisko
Rodzaj licencji
Adres
Email
Wiek
etc


To samo z rakietami - jakie dane powinniśmy tam zawierać (jakie dla silników hybrydowych, jakie dla paliw stałych, czy silnik kupowany) etc etc

Być może dzisiaj uda mi się nakreślić schemat bazy danych, tak żeby każdy mógł się wypowiedzieć co zmienić.
Awatar użytkownika
gregores
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 164
Rejestracja: czwartek, 28 mar 2013, 18:03
Lokalizacja: Dębica/Rzeszów

Re: Rankingi RDM

Post autor: gregores »

placydo pisze:Myślę, że ograniczenie do Polski jest złym pomysłem. Dlaczego PTR nie mógłby trzymać danych innych Państw :p
Moim skromnym zdaniem:
Nie ma powodu aby na stronie PTR zamieszczać dokonania członków innych, zagranicznych organizacji. Wyjątkiem mogłaby być silna współpraca z PTR lub loty zagranicznych gości dokonane na imprezach organizowanych przez PTR.

Myślę także, że dodatkowym wymogiem zamieszczania wyników na liście powinno być należenie do PTR (w przypadku zespołu - przynajmniej jednego członka). Byłaby to może dodatkowa motywacja do wstąpienia i działania w PTR. :grin:
"Celuj w Księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz - będziesz między gwiazdami"
Awatar użytkownika
KSard
Supersonic PROFI
Posty: 1499
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Rankingi RDM

Post autor: KSard »

placydo pisze:Myślę, że ograniczenie do Polski jest złym pomysłem. Dlaczego PTR nie mógłby trzymać danych innych Państw ?

Ja również uważam, że nie można zamykać się tylko do osób z RP. Tym bardziej, że już są osoby mieszkające poza granicami Polski, a są związani z RDM i aktywnie uczestniczą od dawna w życiu naszej społeczności modelarskiej.

Jak uważacie, czy zapisanie się na listę rankingową ze swoim lotem będzie możliwe tylko przez stronę internetową, czy też należy jeszcze dodatkowo stworzyć dokument zgłoszeniowy?
pozdrawiam KSard - www.facebook.com/ksardpl : www.ksardrakiety.cba.pl

"Ci, którzy skłonni są zrezygnować choćby z części prawa do wolności aby uzyskać w zamian trochę tymczasowego bezpieczeństwa, nie zasługują ani na wolność, ani bezpieczeństwo "- Ben Franklin
placydo
PROFI
Posty: 710
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kielce

Re: Rankingi RDM

Post autor: placydo »

Nie ma się co ograniczać do samego PTR. Będziemy w ten sposób ściągać ludzi.
Generowanie rankingów może być dynamiczne - więc możemy generować ranking np tylko dla PTR, tylko dla Polski etc.

Jeśli chodzi o formularze zgłoszeniowe to można spokojnie dodać taką funkcjonalność do tej aplikacji (nawet z możliwością wydruku).
Jednak będzie to dodatkowym utrudnieniem dla użytkowników (np. ktoś ze stanów musiałby wysyłać pismo pocztą).

Według mnie powinno być dodawanie formularzy z palca przez użytkowników (weryfikacja np mailowa i captcha) ale ich wyniki nie byłyby wyświetlane na stronie do czasu weryfikacji przez np moderatora.
Awatar użytkownika
andżej
Supersonic PROFI
Posty: 444
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Rankingi RDM

Post autor: andżej »

gregores pisze: Moim skromnym zdaniem:
Nie ma powodu aby na stronie PTR zamieszczać dokonania członków innych, zagranicznych organizacji. Wyjątkiem mogłaby być silna współpraca z PTR lub loty zagranicznych gości dokonane na imprezach organizowanych przez PTR.
Popieram i zakładam nieoficjalny front narodowy z Georgesem :cool: Moim zdaniem ten ranking powinien być nasz - pokazywac innym co się u nas dzieje. Przepisywanie zagranicznych tabel rekordów nie ma sensu. Natomiast przyznaję że zamieszczanie na liście rekordów zagranicznych gości którzy startowali u nas, było by miłym gestem.

Pozdr.
Andrzej
Awatar użytkownika
gregores
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 164
Rejestracja: czwartek, 28 mar 2013, 18:03
Lokalizacja: Dębica/Rzeszów

Re: Rankingi RDM

Post autor: gregores »

Witam, w jednym ze swoich poprzednich postów w innym temacie zapytałem czy wątek ”Ranking RDM” upadł śmiercią naturalną czy trwają jakieś rozmowy kuluarowe czy może toczą się już konkretne prace nad tematem? - Ale jakoś grobowa cisza i brak odzewu! Przy okazji uważam, że forum powinno cały czas ewoluować i podążać z duchem czasu i rozwoju. Myślę, że czas najwyższy w Menu „Modele rakiet” wprowadzić zakładkę: „Projekty badawcze” /”Rakiety eksperymentalne” i przenieść tam takie wątki jak: „Hipersonal”, „K1-X”, „RTP”, „Amelinium” itd… i dodawać do tej kategorii kolejne nowe projekty przy akceptacji admina. Wiem, że taka klarowna kategoria tych projektów jest na stronie PTR a tutaj na forum te ważne projekty wrzucone są do ogólnej kategorii: „Własnoręcznie wykonane modele rakiet”. Trochę w tej kategorii zrobił się chaos i projekty, które są już na wyższym poziomie technicznym, wymieszane są z modelami początkujących np. takim jak mój SLS itp... Chodzi też o to aby ktoś, kto pierwszy raz trafi na forum mógł łatwo odnaleźć sztandarowe i poważne projekty PTR tak aby nie odnieść błędnego wrażenia, że PTR zajmuje się tylko modelikami latającymi na Rosach itp…pzdr
"Celuj w Księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz - będziesz między gwiazdami"
Awatar użytkownika
rawsock
****
Posty: 213
Rejestracja: niedziela, 5 lut 2012, 11:59
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Rankingi RDM

Post autor: rawsock »

Jak dla mnie koncepcja genialna w swojej prostocie. Osobny dzial na projekty badawcze doda nieco prestizu przy minimalnym nakladzie pracy.
Sebastian
placydo
PROFI
Posty: 710
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kielce

Re: Rankingi RDM

Post autor: placydo »

Ej ej Panie Panie pomysł nie umarł :)
Walczę z tym, żeby to było wysokiej jakości oprogramowanie ze sporą ilością funkcjonalności.
Jak tylko będzie coś do pokazania to wrzucę tutaj.
Mam teraz dużo rzeczy na głowie i przez to mało czasu - ale jak powiedziałem, ze będzie to będzie.
Awatar użytkownika
PIOTR
PROFI
Posty: 933
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok

Re: Rankingi RDM

Post autor: PIOTR »

gregores pisze: .... projekty, które są już na wyższym poziomie technicznym, wymieszane są z modelami początkujących np. takim jak mój SLS itp... Chodzi też o to aby ktoś, kto pierwszy raz trafi na forum mógł łatwo odnaleźć sztandarowe i poważne projekty PTR tak aby nie odnieść błędnego wrażenia, że PTR zajmuje się tylko modelikami latającymi na Rosach itp…pzdr

Popieram Gregoresa: aby projekty badawcze, eksperymentalne i naddźwiękowe przenieść do odrębnej grupy.
to the open space
Awatar użytkownika
antyvlad
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 83
Rejestracja: niedziela, 5 cze 2011, 23:37

Re: Rankingi RDM

Post autor: antyvlad »

Dobry pomysł - projekty badawcze w jednym, widocznym miejscu i dodatkowa motywacja dla innych.
ODPOWIEDZ