Koszulki odblaskowe

Awatar użytkownika
arekp
Supersonic PROFI
Posty: 139
Rejestracja: niedziela, 17 kwie 2011, 00:31
Kontakt:

Koszulki odblaskowe

Post autor: arekp »

Ktoś kiedyś napisał na forum, że cała organizacja Festiwalu Meteora wyglądałaby znacznie profesjonalniej, jakby PTR kupiło parę koszulek/kamizelek odblaskowych i od tamtego czasu ten pomysł chodzi mi po głowie.

Koszulki można by zrobić w różnych kolorach, aby od razu można było odróżnić ludzi pełniących różne funkcje:
- modelarze, którzy przygotowują na wyrzutni rakietę do startu,
- może osobny kolor dla "lidera" grupy, który odpala rakietę i decyduje kiedy można podejść do rakiety w przypadku nieudanego startu, także on byłby bezpośrednio odpowiedzialny za zespół
- media,
- szef wszystkich szefów, czyli osoba z megafonem decydująca kiedy i kto jaką rakietę odpala i mająca ostatnie słowo na poligonie (z nas, cywilów).

Całość przypominałaby trochę załogę amerykańskiego lotniskowca.

Dodatkowo każda grupa modelarzy mogłaby mieć na plecach napisaną nazwę grupy np. "Rocket Team Poland", "Krakowiacy" czy też "Moje miasto to Białystok" :) .

Wszystkie osoby, które nie miałyby na sobie koszulek miałyby zakaz wchodzenia w okolice miejsca startów rakiet. Można by nawet oznaczyć jakoś obszar startów, aby było jasne z jakiej odległości można filmować i fotografować (zgodnie z tabelami bezpiecznej odległości).

Tak jak na niemieckich zlotach, można by nadać każdej wyrzutni swój wyraźny numer, a osoba z megafonem mówi, z której wyrzutni rakieta będzie startowała. Korzystne chyba byłoby również zejście wszystkich z pola startowego, odpalanie np. trzech rakiet jedna po drugiej i dopiero wtedy modelarze mogli by podejść do wyrzutni. W przypadku nieodpalenia jednej rakiety, można by wystrzelić pozostałe i dopiero wtedy podejść do nieodpalonej, jak osoba z megafonem uzna, że jest bezpiecznie.

Podobnie na LRE, ale mogłoby być trochę luźniej, bo nie byłoby widzów.

Wyobraźcie sobie o ile bardziej profesjonalnie by wyglądało coś takiego na zdjęciach i filmach.
Awatar użytkownika
Darek
**
Posty: 32
Rejestracja: piątek, 10 sie 2012, 17:50
Lokalizacja: okolice Łasku

Re: Koszulki odblaskowe

Post autor: Darek »

To ja kiedyś napisałem o kamizelkach odblaskowych. Dzięki, że poruszyłeś ten temat ponownie, myślę, że jest to bardzo ważne zwłaszcza po drugim dniu FM kiedy chłopaki z "ekipy księdza" puścili sobie bez zapowiedzi 2 czy 3 kijanki. Cieszy, że mają tyle zapału i entuzjazmu ale takie sytuacje nie powinny mieć miejsca. Uważam, że sprawy bezpieczeństwa i porządku powinny być na pierwszym miejscu. W związku z tym postanowiłem, jeśli oczywiście dostanę zgodę Zarządu, w ramach sponsoringu(pokryję wszystkie koszty) wykonać:


1.tablice z numerami stanowisk startowych
2.taśmę do ograniczenia pola startowego
3.tablicę z napisem: wejście na pole startowe za zgodą kierownika, wyłącznie w kamizelkach odblaskowych.
4.kamizelki odblaskowe dla zawodników( wydawane tylko na czas przebywania na polu startowym) i dla kierownika
5.jeśli się uda to także stolik i krzesło dla kierownika, żeby było miejsce do wypisywania kart startowych itp.

oczywiście wszystko z logo PTR.
Jeśli wyślecie mi na skrzynkę logo oraz napisy po polsku i angielsku będę rozumiał, że Zarząd się zgadza i mam brać się do roboty :smile:
ODPOWIEDZ