Pracownia Białystok

Bdabrowski
**

Re: Pracownia Białystok

Post autor: Bdabrowski » poniedziałek, 11 paź 2021, 18:05

A no może nie to, że trafiłem na polibudę, ale dostaliśmy z kolegą dofinansowanie na rozwój awioniki. https://odkrywcydiamentow.com.pl/2021/0 ... u-za-nami/ (Orange aerospace). Tylko aktualnie krucho z czasem, więc jedyne co robimy to prace projektowe/teoretyczne.
We must go to space!

stansz

Re: Pracownia Białystok - na bieżąco

Post autor: stansz » sobota, 20 lis 2021, 06:41

Paweł działa w swojej pracowni licealnej w Poznaniu.
Ja w Białymstoku na 40 % mam zorganizowane wynajęte prywatne dwa pomieszczenia. Tyle ile mogłem prywatnie. Ale pracownia będzie publiczna. I powiem tak. , że zastanawiam się jak ją finansować. Białystok to w miarę rozsądne miasto i spróbuję zwrócić się o wsparcie dla działań edukacyjnych. Pieniędzy takich nigdy nie dostałem, ale trzeba próbować. Ńo może dość o pieniądzach.
Wszedłem w biznesowy kontakt z Tenderą i zamówiłem pierwsze pakiety jego silników za 1350 złotych. Nie widzę przeszkód,aby zamawiać jego silniki.
Z moich przemysleń ciekawy jest podział średnic korpusów:
- slaby silniki szkol. klasa A. - 12 mm
- średnie. klasa B trochę C - 16 mm
- mocne Sz jeden C klasa. D. - 18 mm ( i jak widać zastępuje silniki KLIMA, a o to mi chodzi)
- wyczynowe klasy E F - 29 mm oraz 33 mm _

Zakładam , że z tymi silnikami będę bezkonkurencyjny na Białystok. Po prostu zrobię zarówno zajęcia dla dzieci przedszkole/podstawówka jak i zaawansowane projekty dla liceów, których jest sporo. Wiele sobie obiecuję po liceum Politechniki Białostockiej bo już wstępnie ludzie tam trafiają zainteresowani techniką. Jest jeszcze białostocki Zespół Szkół Mechanicznych.
inżynier STEM Białystok
Zbych Staniszewski

ODPOWIEDZ