Rekordy

czyli o wszystkim na każdy temat
Awatar użytkownika
Pigła
****
Posty: 246
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kruszewnia

Rekordy

Post autor: Pigła »

Witam,

Myślę że dobrze by było, gdybyśmy dzielili się informacjami o własnych rekordach. Być może zainspiruje to niektórych z nas do osiągania co raz lepszych rezultatów w rakietnictwie. Nie uważam że opowiadanie o swoich rekordach jest brakiem pokory, bo przecież zawsze znajdzie się ktoś z lepszym rekordem(np. NASA :) )i mówiąc o swoich osągnięciach trzeba się z tym liczyć. Osobiście traktuje rakietnictwo jak sport(wyżej, dłużej, mocniej itd.)

Moje najlepsze rezultaty to:

Ustanowiony wczoraj rekord wysokości, należący do kijanki, wyznaczony na podstawie czasu lotu (19s): 450m

Rekord czasu lotu: 58s

Rekord masy startowej(rakiety, której lot został zaliczony do udanych): 475g

Zachęcam do dzielenia się informacjami o waszych dorobkach.

Pozdrawiam
Paul
Supersonic PROFI
Posty: 937
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Luedenscheid

Post autor: Paul »

Witam,

Sam jestem zwolennikiem tej idei i uwazam,ze zdrowa rywalizacja jest doskonalym zrodlem postepu. Oczywiscie kryteria musza byc dokladnie i jednoznacznie sformulowane no i oczywiscie musza sie znalesc chetni ktorzy podejma sie tego wyzwania. W przciwnym wypadku bedziemy sami stali "na polu walki" :D

Oczywiscie okreslenie wysokosci na zasadzie-" wydaje mi sie , ze uzyskalem wysokosc .... metrow nie jest zadnym rekordem. W tym wypadku w rachube wchodzi elektronika albo ewentualnie dwa teodolity ( zawody sportowe w klasie S-1)



Paul
piropirat
**
Posty: 38
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:32

Post autor: piropirat »

Zauważyłem, że temat stoi, więc pochwalę sie zrobieniem kijanki z sześcioma silnikami.

Ostatni się nie zapalił, rakieta była słabo wyważona, ale i tak jestem zadowolony :)
ODPOWIEDZ