Studia

czyli o wszystkim na każdy temat
Awatar użytkownika
Łukasz
**
Posty: 33
Rejestracja: wtorek, 8 paź 2013, 17:43
Lokalizacja: Sandomierz

Studia

Post autor: Łukasz »

Cześć! :)

Nie wiem, czy temat był już poruszany, w każdym razie pozwolę sobie zapytać.
Pytanie skierowane raczej do tych, którzy rakietami, a także, ogólnie sprawę ujmując, technologiami kosmicznymi zajmują się zawodowo.
Jakie kierunki studiów dobrze skończyć? Chciałbym w przyszłości iść w tę stronę, a nie jest dla mnie oczywista właśnie ta sprawa.
Z góry dziękuję wszystkim, którzy doradzą.

Miłej niedzieli.
Awatar użytkownika
Kacper
Supersonic PROFI
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Studia

Post autor: Kacper »

Jeśli mówimy o polskim przemyśle kosmicznym to cały jeszcze raczkuje. Studia na kierunkach związanych z kosmosem dopiero powstają i z tego co widzę raczej się skupiają na technologiach satelitarnych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane stricte z rakietami to puki co najlepiej będzie skończyć niemal dowolne studia techniczne (mechatronika, budowa maszyn, inżynieria materiałowa, technologia chemiczna, informatyka, robotyka, lotnictwo i kosmonautyka) ale po za tym rozwijać wiedzę i umiejętności ponad program nauczania np poprzez udział w projektach realizowanych przez koła naukowe (rakiety, łaziki, cansaty, pikosatelity), realizować własne projekty i badania itp. Po prostu jest coraz więcej ludzi z tytułem magistra inżyniera, jednakże coraz mniej posiadających umiejętności techniczne. Dlatego samo skończenie studiów może nie wystarczyć.
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Studia

Post autor: jaskiniowiec »

Z Sandomierza to albo Politechnika Warszawska albo AGH w Krakowie. Tam działają. Jest jeszcze Politechnika Rzeszowska, ale mam wrażenie, że więcej tam PRu niż możliwości. Niby zaczynają, niby prężni... Najszybciej w sensie możliwości po,to Warszawka.
Awatar użytkownika
Łukasz
**
Posty: 33
Rejestracja: wtorek, 8 paź 2013, 17:43
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Studia

Post autor: Łukasz »

Dziękuję za odpowiedzi. Właśnie zastanawiam się najbardziej nad PW, albo AGH, ale to czas jeszcze pokaże.
Co do kierunku, muszę się jeszcze zastanowić. W razie wątpliwości będę pytał :)
Dziękuję za rady ;)
ODPOWIEDZ