pasażer

czyli o wszystkim na każdy temat
karol
***
Posty: 97
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 18:47
Lokalizacja: Częstochowa

pasażer

Post autor: karol »

mój kolega który też zajmuje się rakietami ma zamiar wysłać pasażera w podróż rakietą.Chodzi tu konkretnie o chomika. Z tego co wiem zrobił mu jakąś kapsułe bezpieczeństwa. napiszcie co o tym myślicie. :razz:
"Gdy nie wiesz, do którego portu płyniesz, żaden wiatr nie jest dobry." Seneka Młodszy
Skiba
***
Posty: 128
Rejestracja: środa, 15 lut 2012, 18:44

Re: pasażer

Post autor: Skiba »

Jeżeli wysłano w jednej z polskich rakiet meteo 2 myszy to czemu nie... ale czy to ma sens?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w pisania postu. Nie może on służyć przeciwko niemu w żadym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: pasażer

Post autor: jaskiniowiec »

Szkoda chomika. Najpierw trzeba mieć naprawdę pewną rakietę. Pewną w sensie odzysku. Po drugie trzeba zwrócić uwagę na fakt, by nie było w czsie lotu za dużych przeciążeń. Po trzecie trzeba zrobić wyścielaną i mocno amortyzowana kapsułę. Chomik nie powinien mieć za dużo miejsca ze względu na urazy (przecież nie będzie przypięty pasami). To z kolei tworzy problemy z wentylacją.
Reasumując: darujcie sobie. Zwłaszcza że chomik i tak Wam nie opowie jak było.
Paul
Supersonic PROFI
Posty: 937
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Luedenscheid

Re: pasażer

Post autor: Paul »

mój kolega który też zajmuje się rakietami ma zamiar wysłać pasażera w podróż rakietą.Chodzi tu konkretnie o chomika.
Czytajac cos takieto, to wlosy mi sie jeza na plecach :shock: :shock: :shock: . Osobiscie jestem przeciwny jakimkolwiek eksperymentom ze zwierzetami,
tym bardziej- jak mowi Jaskiniowiec- trudno jest sie tutaj dopatrzyc sensu Waszych poczynan.
Reasumując: darujcie sobie. Zwłaszcza że chomik i tak Wam nie opowie jak było.
Swiete slowa :wink:

Pozdrawiam
Paul
Awatar użytkownika
Tofifi
PROFI
Posty: 828
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok

Re: pasażer

Post autor: Tofifi »

Chomika to możecie wysłać, a nawet małpę pod warunkiem, że będzie to pluszowa zabawka.

A tak na poważnie to dużo lepszą opcją będzie kamerka na pokładzie rakiety.
przynajmniej będziecie mogli potem zobaczyć jak wygląda ziemia z wysokości kilkuset metrów.

Przeciążenie to jedno, ale jest też coś takiego jak stres zwierzęcia.
Z własnego doświadczenia wiem, że zwierzęta też mogą mieć coś w rodzaju "zawału" wywołanego silnym stresem np. w transporcie, czy podczas połowu.
Awatar użytkownika
rafciodz
****
Posty: 1237
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Gdynia

Re: pasażer

Post autor: rafciodz »

Haha. To chyba jakiś dowcip. Za znęcanie się nad zwierzętami jest wyrok do odsiadki ( to tak na marginesie ).

A poważniej - pomysł szalony ale dlaczego nie pobawić się w burzę mózgów i:

- pomyśleć nad odpowiednią rakietą;
- wcześniejszymi badaniami przeciążeń;
- odpowiednio bezpiecznym odzyskiem;
- zatrzymaniem rotacji ( przyczynami rotacji ) rakiety;

oraz wieloma innymi rzeczami jakie podczas takiej burzy szarych komórek przyjdą nam do głowy - to uzmysłowi - Bez robienia komukolwiek krzywdy - jakie warunku muszą być spełnione aby wysłać w górę, rakietą, istotę żywą...
W teorii podkreślam.
Free Your Mind
karol
***
Posty: 97
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 18:47
Lokalizacja: Częstochowa

Re: pasażer

Post autor: karol »

nie my tylko on
"Gdy nie wiesz, do którego portu płyniesz, żaden wiatr nie jest dobry." Seneka Młodszy
ODPOWIEDZ