Hamownia do testów dyszą w dół

urządzenia naziemne
Awatar użytkownika
Kacper
Supersonic PROFI
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Hamownia do testów dyszą w dół

Post autor: Kacper »

Na potrzeby testowania niedużych silników hybrydowych zacząłem budowę hamowni umożliwiającej testowanie silników dyszą w dół. W przypadku gdy nie można oddzielić komory spalania od zbiornika taki układ jest konieczny.
Hamownia pozwoli na testy silników o maksymalnym ciągu do 40kg. Wykorzystana będzie belka tensometryczna o zakresie do 20kg a w razie potrzeby siła będzie dzielona przez 2 za pomocą dźwigni. W skład stanowiska wejdzie wzmacniacz konstrukcji Jaskiniowca oraz rejestrator Velleman (opisany tutaj).

Konstrukcja będzie zbudowana głównie z profili stalowych 100x100x3. Zdecydowałem się na tak pancerną konstrukcję ze względu na to, że miałem sporo ścinków do zagospodarowania a przy okazji nie będzie wymagała żadnego dodatkowego balastu :smile:


Pionowe słupki długości 110cm.
Obrazek

Poziomy profil z otworami montażowymi pod belkę i opcjonalnie dźwignię.
Obrazek

Nogi.
Obrazek

Nogi będą odkręcane od ramy do transportu, nakrętki zamknięte wewnątrz profilu.
Obrazek

Zaślepianie końców.
Obrazek
Obrazek

Już nabiera kształtu ale jeszcze nie pospawane.
Obrazek

Jutro dalsza część pracy.
Awatar użytkownika
Kacper
Supersonic PROFI
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Hamownia do testów dyszą w dół

Post autor: Kacper »

Spawanie i szlifowanie już zakończone.


Obrazek

Obrazek

Kątownik do którego będzie przykręcony deflektor.
Obrazek

W rogi profilu do którego będzie przykręcona belka wspawane nakrętki do przykręcenia dekielków - w środku będzie się znajdować wzmacniacz i akumulatory.
Obrazek

Obrazek

Pozostało wyciąć jeszcze z blachy dwa dekle i całość będzie mogła zostać pomalowana.
Adam
Supersonic PROFI
Posty: 395
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Hamownia do testów dyszą w dół

Post autor: Adam »

Witam!
Kurde, Kacper praktycznie dopiero co wyszedłem od Ciebie a tu już takie rzeczy! :lol:
Może dać jeszcze otwory na końcach "nóg", żeby można było jakieś zakotwienie do ziemi dać (coś a'la śledzie).
Ja się chyba przełamię i kupię w końcu jakiś rozsądny rejestrator do komputera na potrzeby hamowni/pomiarów ciśnienia :roll:
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Kacper
Supersonic PROFI
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Hamownia do testów dyszą w dół

Post autor: Kacper »

Już za późno na przeróbki. Dziś zawiozłem konstrukcję do lakierowania proszkowego. Z resztą śledzie nie powinny być potrzebne bo całość jest ciężka i stabilna a większych silników i tak nie będzie się dało testować.
Co do rejestratora to na razie się wstrzymaj, może mój brat polutuje.
ODPOWIEDZ