SRM vs METEOR a małe silniki

Dyskusja na temat programów przydatnych w modelarstwie rakietowym (linki, ciekawe strony)
kretu
**
Posty: 38
Rejestracja: wtorek, 29 gru 2020, 21:55

SRM vs METEOR a małe silniki

Post autor: kretu »

Zaczynam pierwsze rysunki pierwszego silnika więc zacząłem od obliczeń i napotykam problem bo 3 różne programy dają mi zupełnie inne wyniki. SRM2014 praktycznie kompletnie mi nie działa wykresy się nie wyświetlają, a w wynikach błędy pomimo wpisywania tych samych parametrów co do pozostałych dwóch programów (zacisk maksymalny dobieram tak aby średnice dyszy pomiędzy programami się zgadzały). Możliwe że to dlatego że używam LibreOffice.
Dla silników trochę większych wyniki SRM (starej wersji nie 2014) i Meteora się pokrywają np. wprowadzając dane silnika z tego postu Meteor daje takie wyniki:
meteor wiekszy.jpg
meteor wiekszy.jpg (133.91 KiB) Przejrzano 3398 razy
Czyli bardzo zbliżone. Jak sam wpisuję te dane do SRM uzyskuję identyczne wyniki.

Tylko ja akurat chcę zaprojektować znacznie mniejszy silnik bo celuję w klasę D. Wstępnie chciałem użyć rurkę NIBCO sch40 1/2" z parametrami jak niżej:
srm 1.jpg
srm 1.jpg (160.85 KiB) Przejrzano 3398 razy
Ale wyniki SRM
srm 2.jpg
srm 2.jpg (291.31 KiB) Przejrzano 3398 razy
srm 3.jpg
srm 3.jpg (241.69 KiB) Przejrzano 3398 razy
są zupełnie inne niż w Meteorze
meteor maly pop.jpg
meteor maly pop.jpg (143.45 KiB) Przejrzano 3398 razy
Czy widzicie może jakiś błąd w moich obliczeniach czy po prostu dla małych silników któryś (oba) programy sobie nie radzą? Teoretycznie Meteor to implementacja SRM2014 do Javy nawet lekko ulepszona bo dodali kilka innych rodzajów układu paliwa. Ale wyniki powinny przecież być zbliżone.
Awatar użytkownika
U.S. air force
****
Posty: 196
Rejestracja: czwartek, 23 sty 2020, 09:29
Lokalizacja: Lauterhagen

Re: SRM vs METEOR a małe silniki

Post autor: U.S. air force »

Spróbuj pobrać angielską wersję srm jest w niej dodatkowa karta z projektem dyszy. Ja z srm-em miałem dotychczas problem z makrami, ale szybko udało mi się go rozwiązać.
Nie wiem jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na kije i kamienie.-Albert
Einstein
kretu
**
Posty: 38
Rejestracja: wtorek, 29 gru 2020, 21:55

Re: SRM vs METEOR a małe silniki

Post autor: kretu »

Wersja o której mówisz to właśnie SRM2014 ona mi kompletnie nie chodzi. Wykresy są maluteńkie, a w arkuszu osiągów mam błędy zamiast wyników. Jutro w pracy zobaczę na excelu od MS bo może to jest problem.
ODPOWIEDZ