Shizo Rocket Application

Dyskusja na temat programów przydatnych w modelarstwie rakietowym (linki, ciekawe strony)
Awatar użytkownika
robercik
Supersonic PROFI
Posty: 1362
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

wersja 1.2

Post autor: robercik »

Cześć

Jeśli ktoś ma ochotę wypróbować, na serwerze nowa wersja 1.2 ShizoRocketAplication.

Wprowadziłem rozkład temperatur dla atmosfery standardowej i odpowiednie wzory barometryczne w poszczególnych jej warstwach.

Program działa poprawnie do wysokości 100 km. Można więc zaszaleć i zaaplikować 200kg paliwa do rakiety :wink: .

Program zawiera także nową funkcjonalność - możliwość zapisania symulacji nad którą pracujemy w formie pliku tekstowego, oraz późniejszego załadowania takiego projektu.


pzdr
wapniak
*****
Posty: 163
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31

Post autor: wapniak »

Chętnie bym potestował, ale za nic nie mogę tego odpalić. Chce to sciągać jakieś frameworki, ale jak klikne tak, to wyrzuca mnie na stronę z umowami jakimiś czy cóś, i nic nie ściąga i nie instaluje. Ratunku! Za diabła nie wiem co z tym zrobić...
Awatar użytkownika
robercik
Supersonic PROFI
Posty: 1362
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: robercik »

Cześć

To znaczy że instalator działa poprawnie. Do tej pory na komputerach bez frameworków instalowały się one bez dodatkowych warunków. Być może Microsoft coś pozmieniał i musisz się zgodzić na jakieś warunki żeby się zainstalowało. Frameworki są darmowe więc jak masz legalny windows to się nie obawiaj, przejdź stronę z umowami i będzie ok. Instalator framework2 to jakieś 20MB.

Jeśli nadal będą kłopoty to mogę Ci to wysłać jakoś (pw).



pzdr
wapniak
*****
Posty: 163
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31

Post autor: wapniak »

Umowę zaakceptowałem i dalej nic się nie działo...



Może poproszę o nie na pw..

Pozdrawiam
wapniak
*****
Posty: 163
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31

Post autor: wapniak »

Dzięki Robercik.



Fajna rzecz taki symulator.



Nie trzeba już robić silników czy modeli, wystarczy mieć dobrą wyobraźnię HEHE...



A tak na poważnie, to w pozycji czas pracy jest czas parcy, więcej nic złego o programie nie powiem.



Swoją drogą wychodzi na to , że wystarczy 3 kg karmelki, żeby polecieć na 10 km.



To mocno mnie zdopingowało do pracy nad silnikami..

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
robercik
Supersonic PROFI
Posty: 1362
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: robercik »

Cześć

Cieszę się że się przydaje. Program odzwierciedla nasz obecny stan wiedzy o lotach modeli rakiet i dajemy go w dobrej wierze. Chciałem doprogramować obliczenia oporów powietrza ale po zapoznaniu się z obszerną literaturą musiałbym zafundować sobie rok studiów z aerodynamiki...

Tymczasem w RASaero wszystko o czym czytałem jest już zrobione. Czeka mnie dopisanie importu plików z RASAero do naszej aplikacji i sprawa załatwiona :wink:

Na razie jednak, puki śnieg, pracujemy nad paliwem.



pzdr
wapniak
*****
Posty: 163
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31

Post autor: wapniak »

Witam.

Mam takie pytanie.

Czy program rozumie zwłokę jako odpalenie drugiego stopnia i w tym momencie odrzucenie pierwszego, czy może odrzucenie pierwszego stopnia natychmiast po skończonej pracy silnika pierwszego stopnia i dalszy lot samego drugiego stopnia?



Pozdro
Awatar użytkownika
andżej
Supersonic PROFI
Posty: 444
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: andżej »

Witam



Program odrzuca masę pierwszego stopnia dopiero po odpaleniu silnika drugiego stopnia. Powinno to być do zaobserwowania na wykresie masy rakiety od czasu. Inne opcje nie są jeszcze oprogramowane.



Pozdr.
wapniak
*****
Posty: 163
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31

Post autor: wapniak »

Dzięki. Nie pomyślałem o tym...
Gość

Post autor: Gość »

czy jest rowniez dostepna wersja pingwinowa i mac-owa?
ODPOWIEDZ