SpaceCad

Dyskusja na temat programów przydatnych w modelarstwie rakietowym (linki, ciekawe strony)
placydo
PROFI
Posty: 710
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kielce

Post autor: placydo »

Oppenheimer np fizyke studiowal. Poszedl do prezydenta, pogadal z nim godzine - potem prezydent zbudowal dla niego 400tys miasto i costam sobie ten Oppenheimer robil.

Moze jego zapytaj?!
andrzej.kotarski
*
Posty: 23
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Polskie Towarzystwo Astronautyczne
Kontakt:

Post autor: andrzej.kotarski »

Witam,



Podstawą jest ukończenie studiów politechnicznych na kierunkach inżynierii konstrukcyjnej np. kierunek Lotnictwo i Astronautyka na Politechnice Warszawskiej. Oczywiście należy wybrać, czy robić planujesz wyroby na użytek cywilny czy wojskowy. Oddzielna sprawa to grupa produktów, które zamierzasz robić. Czy to są techniki kosmiczne, czy lotnicze? Czy będą to komponenty czy będziesz robił końcową integrację produktu samolotu, rakiety czy satelity.



Broń dla wojska to oddzielna historia. Tutaj jedynym wyborem jest Wojskowa Akademia Techniczna, która jako jedyna w Polsce prowadzi studia techniczne z zakresu konstrukcji broni dla wojska czy policji.



W same wizje nikt nie zainwestuje. Wizje może mieć każdy. Sztuka to przekuć wizję w konkretny produkt, serwis do niego i znaleźć dla niego odbiorcę. Inwestuje się w wiedzę, kwalifikacje i warunki techniczne do produkcji takich rzeczy. Technologie wojskowe na całym cywilizowanym świecie podlegają specjalnemu nadzorowi i byle kto nie może otworzyć firmy, chyba, że robi to nielegalnie. Wtedy może mieć wielkie problemy. Dlatego są stworzone odpowiednie koncesje, aby takimi rzeczami zajmowali się ludzie odpowiedni z odpowiednimi warunkami technicznymi.



To tyle na początek i aż tyle z mojej strony.



Andrzej Kotarski
Awatar użytkownika
ArturroKRK
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek, 4 kwie 2011, 12:32
Lokalizacja: Kraków , Łagiewniki

Re: SpaceCad

Post autor: ArturroKRK »

Przeglądałem ostatnio internet w poszukiwaniu klucza do Space Cada 4 i na stronie producenta natrafiłem na nową wersję programu - Space Cad 5 . Dla wszystkich zainteresowanych podpowiem że nowy Space Cad to nowy 30-sto dniowy Trial :smile:

Jest bardzo przyjemny interfejs, dużo nowych materiałów, wszystko jest według mnie dużo bardziej przejrzyste :) Wykresy są bardzo ładnie oznaczone. Na jednym wykresie mamy wysokość, przyspieszenie, ciąg, wagę itp :)

POLECAM , na prawdę fajna sprawa :) Teraz tylko kwestia znalezienia klucza :P

http://download.spacecad.com/spacecad5.exe a tutaj bezpośredni link do wersji trialowej.

Mam nadzieje że się przyda :smile:
ODPOWIEDZ