Programy NASA (java applets)

Dyskusja na temat programów przydatnych w modelarstwie rakietowym (linki, ciekawe strony)
Pulsar
*
Posty: 27
Rejestracja: piątek, 11 paź 2019, 22:01

Programy NASA (java applets)

Post autor: Pulsar »

Cześć, szukałem ostatnio w internecie programy do projektowania i symulacji dyszy i znalazłem je na tej stronie: https://www.grc.nasa.gov/www/k-12/freesoftware_page.htm Możecie tam też znaleźć jeszcze kilka innych programów. Nie są one zbytnio rozbudowane ale może komuś się przydadzą.

Żeby odpalić taki program trzeba zainstalować Java (wersje 7 lub niższą, bo od 8 wersji nie da się wyłączyć zabezpieczeń a bez tego nie uruchomicie programu).
Link do Java: https://www.oracle.com/java/technologie ... loads.html
Java którą musicie pobrać to ta w tabelce oznaczonej SE (oczywiście wersja 7 lub niższa). Niestety trzeba się zalogować. Na email przychodzi link aktywacyjny więc nie zmyślajcie emaila. Resztę (tytuł, imię, nazwisko, telefon etc.) można podać losową. Czasami link aktywacyjny przychodzi po kilku minutach a czasem jeszcze dłużej, więc trzeba cierpliwie czekać :lol:

Kroki odpalenia programu:
1. Wyszukaj program "configure java" i zmień w opcję "security" na medium oraz zaznacz opcje "enable Java content in the browser" (okienko na samej górze programu)
2 .Stwórz nowy folder (na pulpicie) i nic z nim nie rób
3. Wypakuj pliki z zip do folderu który utworzyłeś
4. Znajdź plik który kończy się na ".html" (zawsze jest) i odpal go KONIECZNIE "internet explorerem" (w Chrome, Firefox, Opera ten program nie zadziała)
5. Na dole pojawi się komunikat a obok niego "zezwalaj na zablokowaną zawartość" kliknij
6. Na dole pojawi się komunikat"Kontrolkę Java(TM)....." kliknij "uruchom tym razem"
7. Na ekranie pojawi się "Do you won to run this application?", zaznacz w lewym dolnym rogu "I accept this risk....." i kliknij "Run"
8. Program powinien się uruchomić a jak nie to F5 a jak to nie pomoże powtórz kroki powyżej

Mam nadzieje że komuś pomogłem :D

Pozdrawiam, Filip.
placydo
PROFI
Posty: 710
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kielce

Re: Programy NASA (java applets)

Post autor: placydo »

Mocno odradzam instalowanie tak starej wersji Javy. Aplety zostały również wyłączone nie bez powodu.
ODPOWIEDZ