Ubezpieczenie

Bezpieczeństwo i Higiena Pracy
Awatar użytkownika
rafciodz
****
Posty: 1237
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Gdynia

Ubezpieczenie

Post autor: rafciodz »

Cześć

Czy ktoś z aktywnych modelarzy jest ubezpieczony na wypadek jakiegoś zdarzenia?
Chodzi dokładnie o ubezpieczenie OC w życiu prywatnym + hobby ( włączając w to starty waszych modeli).

Spotkałem się z ofertą 170zł za rok z klauzulą: modelarstwo i szkody wyrządzone przez model.
Czy w ogóle się ubezpieczacie?
Czy to dużo?
Czy macie lepsze oferty?
Pozdrawiam
Rafał
Free Your Mind
Awatar użytkownika
gregores
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 164
Rejestracja: czwartek, 28 mar 2013, 18:03
Lokalizacja: Dębica/Rzeszów

Re: Ubezpieczenie

Post autor: gregores »

Ciekawe pytanie! Sam jestem zainteresowany jak to wygląda i jakie są dokładnie warunki takiego ubezpieczenia?
"Celuj w Księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz - będziesz między gwiazdami"
Awatar użytkownika
rafciodz
****
Posty: 1237
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Gdynia

Re: Ubezpieczenie

Post autor: rafciodz »

Hestia ma ubezpieczenie dla modelarzy. Jest to OC w życiu prywatnym + rozszerzenie na modelarstwo z dokładnym zapisem ( obejmuje szkody wyrządzone przez modele ). Oczywiście należy wykazać że wypadek jaki by się zdarzył nie był działaniem zamierzonym. A stało się to z przyczyn od nas niezależnych.
Mam maila do ubezpieczyciela uprawnionego do podpisywania takich rozszerzonych umów ( ponoć nie każdy to może zrobić ).
Jeżeli ktoś chce to na PW.

Jestem ciekaw czy ktoś jeszcze spotkał się u nas w kraju z takim ubezpieczeniem indywidualnym, a może grupowym ( zwracam się do chłopaków z Aeroklubów )?
Free Your Mind
Awatar użytkownika
sław
Modelarz FAI
Posty: 71
Rejestracja: czwartek, 7 mar 2013, 23:58

Re: Ubezpieczenie

Post autor: sław »

Z tego co pamiętam to kiedyś było tak,że ubezpieczenie dla nas było w kosztach wykupienia licencji FAI. Obowiązywało to tylko na imprezach FAI.
Samowolne niszczenie,demolowanie,zabijanie,gwałcenie,itp. nie wchodzi w rachubę.
Adam
Supersonic PROFI
Posty: 395
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Ubezpieczenie

Post autor: Adam »

Witam!
sław pisze:Obowiązywało to tylko na imprezach FAI.
Samowolne niszczenie,demolowanie,zabijanie,gwałcenie,itp. nie wchodzi w rachubę.
Hmm, może faktycznie warto się zrzeszyć w FAI. Takie fajne rzeczy tam robią, a jeszcze w grupie to raźniej :mrgreen:
Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ